Templom képek

6600 Szentes
Erzsébet tér 2.

Ügyfélfogadás:
Hétfő, kedd, csütörtök, péntek (szerda szünnap)
8-12 óráig

+36 20/8234-172

Temetői iroda nyitva tartás: munkanapokon 8-12 óráig

+36 20/7700-504

e-mail: szentanna.p@gmail.com

A plébánia irodáján, a megadott nyitva tartási időben Halmai Gabriella fogad mindenkit.
Kereszteléssel, hitoktatással, elsőáldozással, bérmálás, házasságkötéssel, temetéssel kapcsolatos információkért bátran fordulhatnak hozzá.

A Jézus Szíve templomban minden vasárnap fél nyolctól, a sekrestyében rendelkezésre állunk azon hívek számára, akik miseszándékot szeretnének bejelenteni, vagy egyházi hozzájárulásukat szeretnék befizetni.

A szentségek

A keresztség

A keresztelési felkészítő 4 alkalomból áll. Kérjük a szülőket időben jelezzék keresztelési szándékukat, hogy időben beleférjen a négy alkalommal való találkozás.

A keresztelés, mint befogadó szentség a keresztény élet fejlődésének folyamatában, az első lépés. Törekszünk arra, hogy ne csupán egy formai tradíciót tartsunk fenn, hanem egy életforma kialakulásához nyújtsunk segítséget. Jézus földi életében, a missziós küldetésének kezdetén megkeresztelkedett a Jordán vizében, hogy kifejezze: eggyé akar válni az emberrel. Mindenben hasonlóvá lett hozzánk, a bűnt kivéve. A keresztség szentségében, a megtisztulás kegyelme folytán, a Mennyei Atya gyermekei és Jézus testvérei lehetünk.

A keresztség a Krisztushoz térés szentsége, a kereszténység kapuja. A szentséget jól kifejezi jelképének természetes tartalma, amely a víz tisztító hatására utal, jóllehet túllép ezen. A megtisztulás nem csupán a külső tisztulást jelenti, hanem az élet teljes tisztulására utal. A keresztségben újjászületünk, "új életre támadunk"!

A bérmálás szentsége

A bibliából ismert pünkösdi események erőt adtak a tanítványoknak, hogy küldetésüket teljesíthessék. A Szentlélek nem csak erőt ajándékozott nekik, hanem közösségé formálta az apostolokat. A bérmálás megerősít a keresztség révén szerzett krisztusi-közösségben (Egyházban), valamint a papi, prófétai és a királyi küldetésben.

Eukarisztia - Az Élet kenyere

Jézus az eukarisztiát az utolsó vacsorán alapította, mikor együtt volt a Tizenkettővel. Az Egyház közössége kezdettől fogva úgy ünnepli ezt a szentséget, mint a feltámad Úr lakomáját, mint "kenyértörést", melyben látjuk az értünk megtöretett Jézust, aki ezáltal "értünk adta önmagát". Az Eukarisztia ünneplése mindig a közösségben történik, a szentmise liturgiájában, ami nem más, mint az emlékezés és jelenlét ünnepe. A kenyér valóságosan az Ő testévé, a bor valóságosan az ő vérévé válik. Az Úrnak a Lélek erejében elmondott szavai a kenyér és a bor fölött valóban azt tartalmazzák, amit jelentenek.

Az elsőáldozásra készülőket minden szeptemberben várjuk a plébániai hittanra, melyre általános iskola 4. osztályától várjuk a megkeresztelt és hittanra járó gyermekeket.

A házasság szentsége

A szentségi házasságra készülő pároknak minden tavasszal jegyes kurzust indítunk. A nyolc alkalomból álló közös készület célja, hogy segítsen még inkább megismerni egymást, a személyes kapcsolatokat elmélyítse, az esetlegesen felmerülő kérdésekkel foglalkozzon. A kurzus alkalmával találkozhatunk olyan házaspárokkal, akik már több gyermekes családanyák és családapák és a gyermekvárásról, illetve gyermeknevelésről osztják meg tapasztalataikat. A természetes családtervezés témájában egy orvosházaspár nyújt segítséget. A házasság szentségének bibliai alapjairól, a Teremtés könyvének emberképéről és a szertartás részeiről a plébános atya tart előadást.

Jelentkezni lehet személyesen a plébánia irodájában (irodai időben)